Секрети красивого волосся

 

1. Чи правда, що потрібно часто змінювати шампунь через те, що волосся звикає до нього?

Існує думка, що шампунь потрібно змінювати кожні 3–4 місяці, щоб не з’являлася лупа, і волосся не «звикало». Косметологи цього не підтверджують. Навпаки, вони вважають, що якщо ви підібрали шампунь та інші засоби для догляду за волоссям, які вам підходять, то немає сенсу експериментувати далі.

2. Чи з'являється лупа через використання фену?

Якщо ви помічаєте появу лупи після сушіння волосся феном, то це, швидше за все, не лупа, а лущення шкіри голови.
Через сильний потік гарячого повітря шкіра голови швидко втрачає вологу, і від неї злущуються сухі частинки, які здаються лупою.
Таким чином, щоб позбутися від проблеми, треба або відмовитися від використання фену, або використовувати зволожувальні засоби для догляду за волоссям (шампуні, бальзами, ополіскувачі, сироватки, маски тощо).

3. Чи можна підвищити щільність і кількість волосся?

Оскільки волосся є придатками шкіри, воно безпосередньо залежить від шкіри: що тонша шкіра в людини, то тонше волосся, і навпаки. Найтонше волосся буває у блондинів. А ось у брюнетів товщина волосся в кілька разів вища. Найвища — у шатенів.
Кількість волосся на голові коливається від 80 до 150 тисяч. Так, у блондинів на голові у середньому 140 000 волосин товщиною 50 мікрон, у шатенів — 109 000 волосин товщиною близько 75 мікрон, а ось у рудих — 80 000 волосин товщиною 100 мікрон.
Отже, кількість і товщина волосся закладені генетично. Але ви можете поліпшити стан волосся, додавши йому блиск і шовковистість при використанні спеціальних засобів для догляду за волоссям (косметичні масла, спреї, шампуні, бальзами та под.)

4. Як швидко росте волосся?

Волосся росте завдяки поділу клітин, що оточують волосяний сосочок, а також внаслідок поділу клітин волосяної цибулини. Волосся росте постійно: вдень швидше, ніж вночі, а влітку швидше, ніж узимку.
За день волосся виростає приблизно на 0,5 мм, за місяць — на 1–1,5 см.

Здорове волосся живе в середньому 4–7 років. З часом волосся стає сухішим і тоншим.
Швидкість росту волосся залежить від харчування, стану нервової та ендокринної систем.

Ріст волосся — це процес, який включає декілька фаз.

Стадія зростання (фаза анагена). У цій фазі перебуває основна маса волосся (80% і більше) і триває, залежно від різних факторів, від 2 до 10 років.
Стадія спокою (фаза катагена). У ній перебуває 6–9% волосся. Стадія триває близько 3–4 місяців. У цей час корінь волосини не отримує харчування від сосочка, і фолікул починає деградувати.
Стадія випадіння (фаза телогенa) — остання. Фаза повного припинення росту волосини, яка завершується її випадінням. Триває вона 3–6 місяців. Волосяний фолікул зморщується, сосочок зменшується. Волос перестає рости і стає млявим, але ще залишається у волосяному фолікулі. Потім волосяний фолікул знову активізується, старе волосся витісняється новим і випадає.

5. Яка норма випадання волосся?

У середньому, на одному квадратному сантиметрі волосяного покриву росте від 18 до 32 тисяч волосин. Якщо ви втрачаєте 80–150 волосин на день, це є нормою. Швидше за все, це волосся вже перебуває в стадії телогену, тобто природного випадіння волосся. Тому немає приводу для занепокоєння.

6. Чи правда, що щоденне сторазове розчісування волосся підвищить їхню густоту?

Дійсно, багато хто з нас чув цю пораду. Проте шкоди від цієї процедури все ж більше, ніж користі. Справа в тому, що розчісування в такій кількості шкодить стрижню волосини, а ось очікуване поліпшення кровообігу шкіри голови не настає.
Тому для поліпшення стану волосся краще використовувати косметичні засоби, розчісуватися м’якими гребінцями, а при загостренні випадіння волосся навесні й восени вживати спеціальні вітамінні комплекси для волосся та нігтів.

7. Як правильно мити волосся?

На жаль, якість водопровідної води, якою ми миємо волосся, не така як слід. Ідеальним вважається миття волосся фільтрованою або кип’яченою водою.
Не бажано мити волосся гарячою водою. Справа в тому, що гаряча вода активізує роботу сальних залоз, і волосся набуває зайвої жирності. Що жирніше волосся, то прохолоднішою має бути вода. Після миття корисно сполоснути волосся прохолодною водою.
Бажано не витирати волосся, а м’яко віджати його, обернувши рушником, після чого залишити просохнути на повітрі. Користуватися феном не варто, оскільки він дуже сушить волосся і шкіру голови.

8. З чого складається волосся?

З хімічного погляду, основа волосся — це білок. Здорове волосся складається з таких компонентів, як білок (до 80%), вода (близько 15%), ліпіди (близько 5%) і пігменти (1%). При хімічних і фізичних впливах, неправильному харчуванні склад волосся може змінюватися, що неминуче позначається на його стані.
Таким чином, часте фарбування волосся, використовування термощипців або сушіння феном, хімічна завивка призводять до того, що волосся втрачає вологу і, як наслідок, стає ламким.

 

 

 

Stiefel Laboratories, Inc.

Положення про конфіденційність | Контакти

Цей веб-сайт створений та фінансується Стіфель Лабораторіз Інк., компанія групи ГСК.
На сайті представлена інформація, дійсна на території України. Цей веб-сайт створений та фінансується Стіфель Лабораторіз Інк., компанією групи ГСК.
© 1997- 2013 Стіфель Лабораторіз Інк. Всі права захищені. Сайт оновлено 10.2013.